Підсумки роботи Спілки – 2013 рік

Вітаю  Вас, шановні колеги-ірисівники!

Проминув черговий рік роботи нашої Спілки, ми перегорнули іще одну  нову сторінку історії…

Перш за все, приємно відзначити, що наш колектив продовжує кількісно зростати, і на цей момент в списку маємо красиве число –  50 членів. Будемо  докладати зусиль, щоб і надалі Спілка була осередком українського ірисівництва, осередком поширення знань про нашу улюблену квітку, будемо щедро ділитися своїми секретами вирощування ірисів.

Серед  добрих справ,  поряд із успішно проведеною  в Києві черговою виставкою ірисів та надзвичайно гарно організованим з’їздом у Тернополі, слід відзначити і долучення багатьох наших колег до виконання статутних положень УСІ, а саме – поширення і розвиток, у першу чергу, українського ірисівництва.  Що мається на увазі? Це закладення ірисарію  в Умані, де висаджено виключно сорти вітчизняної селекції. І це тим знаменно, що у 2014 році виповнюється 100 років від дня народження Ніни Мірошниченко – людини, яка, власне, і поклала початок українській селекції ірису, чиє прізвище відоме не лише в Україні, чиї сорти і сіянці в свій час користувалися величезним попитом серед любителів квітів. І сьогодні ще багато з них за декоративністю не поступаються сучасним сортам. Тому УСІ виступила з пропозицією присвятити закладку ірисарію вшануванню пам’яті  Ніни Мірошниченко з встановленням пам’ятної  таблички саме на ділянці, де висаджені її сорти. І це лише наш перший крок. В планах встановити нагороду  за найкращий ірис української селекції – медаль Ніни Мірошниченко. Наша наступна виставка і з’їзд  мають  пройти під знаком вшанування Ніни Мірошниченко.

Правління і надалі докладатиме всіх зусиль, щоб  в Україні всюди квітували іриси. Майже кожен із членів  УСІ займається благочинністю: надає посадковий матеріал для озеленення своїх міст, сіл і містечок. Ми це добре знаємо, хоча далеко не кожен про це нас повідомляє , вважаючи, що то є звичайна справа. Так, це і має  стати звичайною справою для членів Спілки, але ж ця справа є доброю, а про добрі справи варто говорити.

Окремо хочу відзначити  високий рівень організації з’їзду в Тернополі, і подякувати всім, хто  відгукнувся на запрошення, приїхав і відчув святкову атмосферу нашого зібрання, завдяки якому про нашу Спілку заговорили за межами України; нам почали по-доброму заздрити. Рівень наших заходів було піднято на високу планку завдяки величезній роботі, проведеній  Ігорем  Хорошем  та його командою. У цьому напрямку  хочеться працювати і далі, адже всі такі заходи згуртовують колектив, об’єднують Україну, знайомлячи нас із різними її куточками, з їх історією та культурою. У Тернополі було організовано чудову екскурсію історичною частиною міста і велику культурно-мистецьку програму. Сподіваємось, що надалі стане традицією під час проведення заходів УСІ по можливості організовувати оглядові екскурсії, ознайомлювати наших колег з природою та історією тих місцевостей, де розміщені сади ірисівників.

Поруч з цим, маємо ще багато справ, розпочатих і незакінчених.  Дещо  не встигли, дещо видається недосконалим.  Дуже  прикро, що роботою Спілки опікується лише Правління та іще декілька колег. Справа добровільна, але ж добровільна для всіх. Ми дякуємо всім членам  нашої організації, хто відгукується на наші прохання і допомагає. Ми закликаємо активніше долучатись до спав спілки, зокрема реагувати на запити Правління, зокрема щодо стану каталогів, вчасного надсилання листів Симпозіумів тощо.  Ми зверталися  до всіх членів Спілки  з проханням  долучитись  до перевірки правильності назв сортів у своїх каталогах, але у результаті частина назв з української просто була перекладена  англійською на свій розсуд. Ми маємо пам’ятати, що наша громадська організація покликана поширювати і розвивати культуру ірису, знання про іриси – ми не займаємося торгівлею посадковим  матеріалом. Хоча дехто, напевно, помилково  вважає, що  членство в УСІ дає зелене світло  шаленому накручуванню цін і подекуди просто непорядності. Ми закликаємо наших колег пам’ятати про  дотримання статутних вимог нашої Спілки. Не треба плутати членство в УСІ з бізнесовими інтересами (для цього існують об’єднання виробників посадкового матеріалу   – можливо там краще себе  будуть почувати  деякі наші колеги) .  Ще раз підкреслюю, що УСІ не має і ніколи не буде мати нічого спільного з комерційною діяльністю і закликаю ірисівників не спекулювати  членством в Спілці в своїй бізнесовій діяльності  , а краще піднятися на висоту в очах своїх колег,  зробивши гарний і грамотний сайт чи каталог.  Тим самим ви долучаєте  до культури ірисівництва  всіх, хто матиме з вами справу, купуючи  іриси. Особливо ретельними слід бути нашим оригінаторам ірисів, записуючи назви своїх сортів, бо  їх каталоги в цьому випадку є першоджерелами і їх помилки потім «гуляють» полями і дачами. Варто більш прискіпливо підходити і до реєстрації  культиварів, чітко виконуючи вимоги Міжнародного реєстратора –AIS.  Якщо ми боремося за чистоту і сортність ірисів, що вирощуються в Україні, і якщо ми зібралися в один міцний і дружний колектив – давайте будемо  неухильно дотримуватися тих вимог, яких дотримуються  наші колеги за кордоном , зокрема, просимо не включати в свої каталоги незареєстровані культивари,  чиї  б вони не були. Адже цим самим ви, шановні колеги, вносите повний безлад в світ ірисів.

Всі ці моменти, на яких я зупинилася, можна назвати робочими, адже вони свідчать про те, що наша діяльність не застигла на місці, що Спілка працює і розвивається. Є велика надія і впевненість на краще і в нашій організації, і в нашій Україні. Нам лишається працювати і прикрашати плодами нашої праці життя всіх громадян нашої великої і красивої держави, бо «не хлібом єдиним» живе людина. Тож зробимо квітучою нашу Україну, щоб у кожному її куточку розквітла «ірисова райдуга»!

                                                                                                                    Алла Черногуз