Інформація про Бюлетень “УКРАЇНСЬКИЙ ІРИС”

Шановні друзі!

З радістю вітаємо вас на сторінках нашого бюлетеня, щорічний випуск якого започатковує Українська Спілка Ірису, і який має заповнити собою інформаційні прогалини у вітчизняному ірисівництві.

Одним із основних завдань Української Спілки Ірису, поруч із поширенням в Україні культури ірису як такої, є всебічне сприяння розвитку гібридизації в Україні та поширення сортів вітчизняної селекції. І цей бюлетень покликаний стати джерелом інформації про доробок вітчизняних гібридизаторів для широкого кола квітникарів.

Дякуємо всім, хто долучився до створення і випуску цього бюлетеня. Він увібрав в себе багаторічний досвід українських колекціонерів ірисів, вітчизняних гібридизаторів. Ідея створення виникла ще у дев’яності роки, коли почалися перші спроби об’єднання ірисівників на чолі з Олегом Амехіним. Нарешті ми змогли втілити ці задуми в життя, і продовжити цю шляхетну справу.

У першому випуску бюлетеня, як і годиться, розміщено матеріали, що стосуються класифікації ірисів, термінології в ірисівництві – це, так би мовити, абетка ірисівника. Також регулярно публікуватимуться результати щорічного опитування членів спілки по популярності сортів високих та карликових борідкових ірисів (так званих симпозіумів), а також симпозіумів Російської та Американської Спілок Ірисів; матеріали з досвіду вирощування і гібридизації ірисів в Україні, розповіді про досягнення світової селекції та про найновіші сорти ірисів, що з’являються вперше в Україні.

Маємо велику надію, що запропонований бюлетень стане корисною настільною книгою для всіх ірисівників України: колекціонерів ірисів, гібридизаторів і , особливо, ірисівників-початківців.

Редколегія