Догляд за ірисами (Із досвіду колег)

 Із досвіду колег

Боротьба з хворобами та шкідниками ірисів.

Для обприскування ірисів від хвороб і шкідників я готую БАКОВУ СУМІШ №1 и №2 (далі БС1 і БС2).  Обробіток чергую через три тижні, тобто обробили  БС1 – через три тижні БС2, потім через три тижні БС1 і т.д. Обприскування починаю з весни, коли температура повітря буде вище  плюс 10 і продовжую, слідкуючи, щоб температура не впала нижче  цієї позначки. Влітку обробляю з 6-00 до 7-00  ранку. Обприскування провожу за 4 години до дощу. Якщо пройшов дощ менше, ніж за 4 години – обробку повторити.  ЯКЩО НА ЛИСТІ ІРИСУ З»ЯВИЛИСЬ КОРИЧНЕВІ І ТЕМНО-КОРИЧНЕВІ ПЛЯМИ, необхідно обприскати  залізним купоросом з приліплювачем,  повторити через два тижні. Після обприскування  залізним купоросом з повтором через три дні обробити іриси  БС1 або БС2. Листя ірису обприскую з тильного боку.

Склад БС1: Системні інсектициди і фунгіциди

  1. Конфідор Максі
  2. Ридоміл Голд
  3. Приліплювач . Краще всього на ірисах зарекомендувала себе ЛАБСАСклад БС2: Системні інсектициди і фунгіциди
  4. (лінійна алкілбензолсульфокислота)
  5. Склад БС2: Системні інсектициди і фунгіциди
  1. Моспілан
  2. Антракол або Татту
  3. Приліплювач
  4.    Суміші зберігаються 3 місяці в закритій пластиковій тарі без доступу сонячного світла. Перед використанням ЗБОВТАТИ.
  5. З 2011 року один раз в місяць до складу БС1 і БС2 стала додавати «Суспензію пташиного посліду» (СПП), що підвищує «урожайність». Вихід «лопаток» для реалізації в 1,5 – 2 рази більше, ніж раніше. Працює препарат СПП при строгому слідуванні рекомендацій.
  6.                                                                                         М.та Л. Локтєви.               м. Херсон